sowie

Przydatne informacje, porady, ciekawostki z różnych branż i tematów

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2013-04-04 10:15

Ostatni komentarz: chyba najlepiej jednak jest jak ktoś Ciebie raczej wprowadzi do tego biznesu w kontekście marketingu wielopoziomowego bo tym jest jednak typowa konsultantka Oriflame czy z Avon. Ktoś kto długo w tym siedzi i od początku Tobie wyjaśni jak na przykład proponować tanie rzeczy z katalogu w danym miesiącu a z których ma się największy procent. Mnie wprowadziły przesympatyczne osoby z https://www.oriswiat.pl
dodany: 2021.09.17 03:10:08
przez: AśkaKertyńska
czytaj więcej
Data newsa: 2014-04-12 11:08

Ostatni komentarz: No właśnie cała operacja trwa 5 minut pod warunkiem że nie traficie na urzedniczkę z całkowitym brakiem empatii która podeśle was z kwitkiem, ponieważ na drzwiach swych napisała że wydawanie kart odbywa się do 15 i nie ważne że biuro czynne do 16-tej.
dodany: 2019.07.08 13:49:02
przez: Mirob
czytaj więcej
Data newsa: 2011-02-07 15:07

Ostatni komentarz: promotor-marketing, promocja Anna Karczmarz
Forteczna 36/31
58-316 Wałbrzych
tel. 732 729 145
biuro@promo-tor.pl
www.promo-tor.pl
dodany: 2019.01.16 16:01:06
przez: promotor
czytaj więcej
Data newsa: 2010-08-10 09:53

Ostatni komentarz: proponuję zerknąć na stronę paszport.info
dodany: 2018.04.26 15:55:20
przez: paszport.info
czytaj więcej
Data newsa: 2016-09-14 14:00

Ostatni komentarz: home po roku ma strasznie wysokie ceny odnowien... pierwszy rok promocyjnie fajnie wyglada ale potem tragedia...
dodany: 2017.12.04 13:22:15
przez: KS
czytaj więcej
Data newsa: 2016-09-02 14:07

Ostatni komentarz:

Często te określenia są mylone, jeśli ktoś nie ma "technicznego" obeznania w temacie. Ale tak naprawdę nie jest ta wiedza potrzebna wszystkim.


dodany: 2016.11.30 11:39:25
przez: jacek
czytaj więcej
Data newsa: 2013-08-09 10:07

Ostatni komentarz: JARTOM, nieruchomości w SSE, nie tylko w Bieruniu - oni mają również hale w innych miastach. Po prostu przejrzyjcie sobie ich bazy. Teraz można robić naprawdę interesy w wielu miejscach i na bardzo dobrych warunkach.
dodany: 2016.07.15 11:26:58
przez: korter
czytaj więcej
POLECAMY
Wybieramy odkurzacz do domu
2011-01-12 09:38

Wybieramy odkurzacz do domu. Obecnie na naszym rynku dostępne są przeróżne modele odkurzaczy, o różnej mocy, wielkości, zasadzie działania i strukturze. Wybierając odkurzacz musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów: czy będziemy odkurzać duże powierzchnie, czy małe, jaki będzie to rodzaj powierzchni, w jakim stopniu będą zabrudzone, jakie zasilanie jest potrzebne.
Najczęściej spotyka się następujące rodzaje odkurzaczy: tradycyjny, bezworkowy, piorący, akumulatorowy.


Odkurzacze tradycyjne to modele, w których kurz i zabrudzenia gromadzą się w workach znajdujących się wewnątrz urządzenia. Można stosować worki tekstylne wykonane ze specjalnego materiału, charakteryzującego się zdolnością filtrowania zanieczyszczeń, a także wymienne jednorazowe worki papierowe. Druga możliwość wydaje się być bardziej higieniczna, a także mniej uciążliwa dla osób mających alergię na kurz. Worki trzeba regularnie opróżniać lub wymieniać, ponieważ nagromadzony brud osłabia właściwości ssące odkurzacza.

Na podobnych zasadach działają odkurzacze bezworkowe, przy czym, jak sama nazwa wskazuje – nie posiadają wewnątrz worka na zanieczyszczenia. Zamiast tego w środku znajduje się specjalny pojemnik, który należy co jakiś czas opróżniać i myć. Zaletą takiego typu odkurzacza jest to, że stopień nagromadzenia się zanieczyszczeń w pojemniku nie wpływa w żadnym stopniu na moc ssania odkurzacza. Do tej grupy zaliczamy również odkurzacze automatyczne, czyli takie, które skanują powierzchnię, same odkurzają, dopasowują siłę ssania do stopnia zabrudzenia, a po zakończeniu pracy podjeżdżają do bazy, gdzie ładuje się akumulator. Wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Szersze zastosowanie mają odkurzacze piorące. Świetnie sprawdzają się podczas codziennych porządków, a oprócz tego można je wykorzystywać do prania dywanów, mycia okien czy zbierania rozlanych płynów z podłogi. Ich wadą jest jednak wielkość i dość duży ciężar. Może to stanowić problem w małych mieszkaniach, w których nie ma miejsca na przechowywanie większego sprzętu AGD, a także podczas odkurzania schodów.

Do czyszczenia małych powierzchni i zakamarków najlepsze są odkurzacze akumulatorowe ręczne. To znakomite rozwiązanie do sprzątania w samochodzie czy kempingu. Małe i poręczne urządzenie dotrze do trudno dostępnych miejsc. Należy jednak wiedzieć, że moc ssania nie jest zbyt duża, tak więc odkurzacz tego rodzaju nadaje się do usuwania drobnych zanieczyszczeń. Czas działania również nie jest zbyt długi – naładowana do końca bateria wystarcza na ok. 15-30 minut.

Przy zakupie odkurzacza należy również zwrócić uwagę na moc silnika, która podawana jest w parametrach odkurzaczy w watach (W). Zależne jest to od rodzaju powierzchni oraz jej wielkości - do odkurzania dużych pomieszczeń z dywanami potrzebny będzie odkurzacz o większej mocy ssania. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odkurzacza z możliwością regulacji mocy.
Innym ważnym aspektem jest poziom hałasu emitowanego przez odkurzacz. Dzięki cichemu urządzeniu (72dB) można odkurzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem bez obaw, że przeszkadza się sąsiadom czy innym domownikom.
Kupując odkurzacz zwróćmy uwagę również na zasięg pracy, schowek na akcesoria i dodatkowe końcówki wymienne. Warto więcej zainwestować w dobry sprzęt, aby móc szybko i skutecznie oczyścić swoje mieszkanie.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: