sowie

Przydatne informacje, porady, ciekawostki z różnych branż i tematów

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2013-04-04 10:15

Ostatni komentarz: Dokładnie tak jak jest napisane w artykule. Ale gdybym nie wiedziała "z czym się to je" to zapewne stwierdziłabym że to nie ma sensu, gdyż w większości przypadków po pierwszym pytaniu o konsultantkę są negatywne opinie, ale osób, które gdzieś o tym słyszały, albo chciałyby zarabiać nic nie robiąc. Ja zostałam namówiona na zostanie konsultantką od dziewczyny z ulicy, w czasach gdy wpisowe kosztowało 20zł. Na początku było wszystko pięknie, ale jak myślicie, że bez nawet minimalnego wysiłku uda wam się zarobić fajne pieniądze to się mylicie. Owszem jeśli kupujecie kosmetyki i chcecie mieć fajne zniżki od samego początku na nie, to jasna sprawa że się opłaca. Nikt nie zmusza do kupowania kosmetyków co katalog, a konto jest ważne cały rok. Jednak będąc studentką chciałam nie wydawać pieniędzy na kosmetyki a je kupować. I po pewnym czasie tak się stało. Co miesiąc miałam 200-300 zł które przeznaczałam na kosmetyki.

Było tak dosyć długo, kiedy jednak po studiach miałam problemy z pracą, od jednej do drugiej za śmieszne pieniądze i wyzysk, to postanowiłam zupełnie inaczej podejść do tematu kosmetyków, na których to zarabiałam już od 8lat. Obecnie to jest moje jedyne źródło dochodu. Możliwości są niemal nie ograniczone, a z uśmiechem na ustach idę codziennie do pracy spotykać się z moimi konsultantkami, które prowadzę i pokazuje jak realizować cele, które sobie stawiają. Oriflame daje takie możliwości.

Jak zostać konsultantką?Nic prostszego. http://annagalant.blogspot.com/p/rejestracja-do-oriflame.html Kliknij w poprzedni link i zarejestruj się do mojej grupy, a służę pomocą w każdej chwili i na każde pytanie :-)
dodany: 2014.07.20 11:43:08
przez: annagalant
czytaj więcej
Data newsa: 2013-08-09 10:07

Ostatni komentarz: To dobre informacje - powinny ożywić rynek nieruchomości, bo np. w bazie Jartomu wciąż można przejąć halę z Bierunia na Śląsku. Jeśli faktycznie dojdzie do przejęć, to ceny nieruchomości powinny w końcu ruszyć...
dodany: 2013.09.13 12:08:43
przez: kserus
czytaj więcej
Data newsa: 2010-06-24 13:31

Ostatni komentarz: jako Walbrzyszanin gratuluje!
dodany: 2013.06.24 13:35:06
przez: jan
czytaj więcej
Data newsa: 2010-07-09 14:58

Ostatni komentarz: www.numerun.pl

ppoż, bhp i adr
dodany: 2013.06.05 20:23:49
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2010-08-10 09:53

Ostatni komentarz: Tylko czemu tak drogo. I po co przelew skoro płaci się na miejscu. Tu w Polsce coś takiego można wymyśłić.
dodany: 2013.06.03 21:46:29
przez: Ktoś
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-13 15:29

Ostatni komentarz: czarna dziura powstaje na wskutek przekroczenia prędkości światła przez materię
dodany: 2013.06.01 01:21:56
przez: mauritius
czytaj więcej
Data newsa: 2010-12-23 11:55

Ostatni komentarz: Witam,
polecam stronkę http://www.firmy-czechy.pl/. Kompetentny portal informacyjny o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach. Masz pytania? Napisz na: uctarna@profiuctarna.cz
dodany: 2013.05.21 13:38:51
przez: moniok
czytaj więcej
POLECAMY
Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy
2011-07-29 13:37

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy oznacza dobrowolną, bezterminową i regularną pracę, świadczoną na rzecz firmy w czasie krótszym niż normalny, czyli wynikającym z przepisów prawnych, w tym Kodeksu Pracy, branżowych umów zbiorowych, czy też przyjętych w danym przedsiębiorstwie norm czasu pracy” - pisze Barbara Bylica w Encyklopedii Zarządzania. Co to oznacza w praktyce?
Pracownik pracuje krócej, niż wynosi określony przepisami jej dzienny lub tygodniowy wymiar. Wynagrodzenie jest proporcjonalne do ilości przepracowanego czasu. Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, korzysta z takich samych uprawnień jak pracownicy pełnoetatowi. Inaczej rozliczany jest tylko jego wymiar urlopu wypoczynkowego i praca w godzinach nadliczbowych. Decyzja o podjęciu pracy na część etatu wynika z wyboru, ale czasem też z przymusu. Wiele osób, z uwagi na zdobytą specjalizację lub charakter wykonywanego zawodu, nie chce się wiązać z jednym pracodawcą, przyjmując oferty na niepełny etat w kilku zakładach pracy. Inni widzą w pół- czy ćwierćetatach szansę na dorobienie do stałej pensji, emerytury czy renty. Są jednak przypadki przyjęcia takiego zatrudnienia z braku innych propozycji. Ważny jest fakt, że ta grupa pracowników jest chroniona kodeksem pracy, nakładając na pracodawcę obowiązek jednakowego traktowania wszystkich zatrudnionych, bez względu na to, czy są zatrudnienia na cały, czy tylko na część etatu.Wybór zatrudnienia w niepełnym wymiarze ma swoje konsekwencje już w momencie zawierania umowy o pracę. W kodeksie pracy, czas jej wykonywania jest obowiązkowym elementem każdej umowy o pracę. Pracodawca z pracownikiem muszą konkretnie ustalić, w jakich godzinach i w jakich dniach, pracownik będzie zobowiązany świadczyć pracę. Pracownik ma prawo otrzymać informację o podstawowych warunkach zatrudnienia w ciągu siedmiu dni od zawarcia umowy o pracę. Nie może również otrzymać gorszych warunków płacowych, niż zatrudnieni na pełnym etacie – oczywiście proporcjonalnie do wykonywanego czasu pracy. Pracodawca, zatrudniając takiego pracownika, powinien pamiętać, że praca w niepełnym wymiarze czasu pracy nie może być powodem jego dyskryminacji.

Zatrudnienie na część etatu ma wiele pozytywnych stron. Liczbę personelu i godziny pracy można precyzyjnie dostosować do potrzeb zakładu, a osoby pracujące na część etatu są bardziej elastyczne w ustalaniu czasu pracy. Osoby w wieku przedemerytalnym, z licznymi obowiązkami rodzinnymi, studenci czy niepełnosprawni mają wybór długości czasu pracy oraz jej godzin rozpoczęcia i zakończenia. Efektem tego jest większa satysfakcja pracowników, a to z kolei wpływa na zmniejszenie absencji oraz poprawę jakości pracy. Są jednak także minusy. Można do nich zaliczyć nieco większe koszty administracyjne oraz wyposażenia pracowników w narzędzia pracy, czy odzież ochronną. Pracownicy nie są tak zintegrowani jak załoga pracująca na cały etat, mogą również przejawiać mniejszą chęć do podnoszenia kwalifikacji, poprzestając na status quo.

Zatrudnienie na część etatu, to jedna z częściej stosowanych elastycznych form pracy w Europie. Szczególnie często korzystają z niej kobiety, wychowujące dzieci, uczniowie, studenci, a także osoby starsze, powoli ograniczające swoją aktywność zawodową. Praca na część etatu jest korzystna dla firm w wielu szczególnych przypadkach. Czasem bardziej opłaca się zatrudnić osobę na część etatu, niż płacić za nadgodziny. Pół- albo ćwierćetatowcy mogą wspomagać pełnoetatowców w czasie największego nasilenia pracy. Pracownik ma prawo do ograniczenia wymiaru etatu, jednak pracodawca może odmówić, jeśli godzi to w interes firmy. Kobiety wychowujące dzieci mają prawo do zamiany urlopu wychowawczego na skrócony wymiar czasu pracy. Wymaga to wcześniejszych ustaleń z pracodawcą.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: